2015-09-19 Otwarta Scena

19 września 2015 o godz. 19:30 w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych odbył się pierwszy koncert w ramach nowego cyklu „Otwarta Scena”. Wystąpili Piotr Hulin oraz Magdalena Pałka.

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych znane jest nie tylko z tego, że można zobaczyć tam ponad 6000 eksponatów związanych z łaziską energetyką. Od dłuższego czasu poszerza także swoją ofertę kulturalną o ciekawe i warte uwagi wydarzenia. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na nowy cykl koncertów pt. „Otwarta Scena”, który ma promować młodych artystów.

Podczas pierwszego koncertu wystąpili młodzi muzycy, którzy jako pierwsi zgłosili się do udziału w projekcie – Piotr Hulin, wokalista z Rudy Śląskiej, uczestnik drugiej edycji „Bitwy Na Głosy” w drużynie Edyty Górniak. Wokalista zaprezentował w głównej mierze polskie utwory - posłuchać mogliśmy takich hitów, jak „Piąty bieg” czy „Sen o Warszawie”. Na scenie towarzyszyli mu gitarzysta Mateusz Profus oraz perkusista Dawid Czogała.

Drugim występem tego wieczoru był koncert Magdaleny Pałki, wokalistki z Gliwic, która dzięki swojemu głosowi mogła by być okrzyknięta „polską Adele”. Artystka wyśpiewała utwory, które pojawiają się obecnie na szczytach list przebojów – wszystko w akustycznych aranżacjach w towarzystwie organizatora cyklu Mateusza Wróbla, który gościnnie zagrał na pianinie.

Nie obyło się także bez zaskoczeń – podczas bisu Magdaleny Pałki, pozostali muzycy dołączyli na scenę by żywiołowo i spontanicznie wspólnie wykonać utwór „Dach” (z rep. Zespołu Sound’n’Grace). Cały koncert został zakończony krótkim jam session w wykonaniu wszystkich wykonawców.