2015-10-16 Otwarta Scena

Znów młodzi i ambitni wykonawcy zawładnęli sceną. Taki stan rzeczy w łaziskim Muzeum Energetyki staje się już tradycją. W miniony piątek, 16 października, inaczej niż zwykle, bo z drobnym opóźnieniem czasowym, odbył się kolejny koncert cyklu „Otwarta Scena” – wystąpili Alina Więcek oraz zespół EDER.

Wszystkiemu winna nasza kochana „A4” – tłumaczył wokalista zespołu EDER, Maciek Nowak. Jak się jednak okazało, zespół ma coś wspólnego z autostradą – taki bowiem tytuł nosi jedna z ich kompozycji, która zabrzmiała podczas koncertu. Ale zacznijmy od początku.

Koncert rozpoczął się od nieco spokojniejszych, akustycznych brzmień. Wokalistka Alina Więcek, przy akompaniamencie pianina wykonała kilka znanych, rozpoznawalnych utworów – wśród nich „Sen o Warszawie”, czy „Cykady na Cykladach”. Nie był to pierwszy występ Aliny w Muzeum Energetyki. Wokalistka bowiem pojawiła się na tamtejszej scenie
w kwietniu podczas Jam Session dla Przyjaciół Muzeum Energetyki.

Drugim gościem piątkowego koncertu była chrzanowska formacja EDER. Jak można podsumować ich koncert? Młodość, świeżość oraz niebanalne kompozycje. Podczas ich występu usłyszeliśmy przede wszystkim autorski materiał zespołu. Pojawiła się także kompozycja legendarnego zespołu Chłopcy z Placu Broni „Kocham wolność”. Na bis formacja zagrała swój autorski utwór „Zgubiłem się” – co wyjaśniło całą sytuację
ze spóźnieniem zespołu.


2015-10-06 Domy Pozytywnej Energii


2015-09-19 Otwarta Scena

19 września 2015 o godz. 19:30 w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych odbył się pierwszy koncert w ramach nowego cyklu „Otwarta Scena”. Wystąpili Piotr Hulin oraz Magdalena Pałka.

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych znane jest nie tylko z tego, że można zobaczyć tam ponad 6000 eksponatów związanych z łaziską energetyką. Od dłuższego czasu poszerza także swoją ofertę kulturalną o ciekawe i warte uwagi wydarzenia. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na nowy cykl koncertów pt. „Otwarta Scena”, który ma promować młodych artystów.

Podczas pierwszego koncertu wystąpili młodzi muzycy, którzy jako pierwsi zgłosili się do udziału w projekcie – Piotr Hulin, wokalista z Rudy Śląskiej, uczestnik drugiej edycji „Bitwy Na Głosy” w drużynie Edyty Górniak. Wokalista zaprezentował w głównej mierze polskie utwory - posłuchać mogliśmy takich hitów, jak „Piąty bieg” czy „Sen o Warszawie”. Na scenie towarzyszyli mu gitarzysta Mateusz Profus oraz perkusista Dawid Czogała.

Drugim występem tego wieczoru był koncert Magdaleny Pałki, wokalistki z Gliwic, która dzięki swojemu głosowi mogła by być okrzyknięta „polską Adele”. Artystka wyśpiewała utwory, które pojawiają się obecnie na szczytach list przebojów – wszystko w akustycznych aranżacjach w towarzystwie organizatora cyklu Mateusza Wróbla, który gościnnie zagrał na pianinie.

Nie obyło się także bez zaskoczeń – podczas bisu Magdaleny Pałki, pozostali muzycy dołączyli na scenę by żywiołowo i spontanicznie wspólnie wykonać utwór „Dach” (z rep. Zespołu Sound’n’Grace). Cały koncert został zakończony krótkim jam session w wykonaniu wszystkich wykonawców.


2015-08-29 Pokazy Muzeum Energetyki podczas Mapp_fest 2015

29 sierpnia w tyskim Browarze Obywatelskim mieliśmy przyjemność pojawić się podczas Festiwalu Mappingu Mapp_Fest 2015. Dla licznie odwiedzających nas w tym dniu gości przygotowaliśmy pokazy o historii światła oraz elektryczności na co dzień, a także kule plazmowe i mała cewka Tesli. Była też interaktywna część naszej wystawy muzealnej - rowerek, na którym samemu można było spróbować wytworzyć trochę prądu oraz siejąca postrach replika krzesła elektrycznego!

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko dziękujemy za wizytę!


No data was returned. (LvStrona)

III Mikołowski Zlot Pojazdów Zabytkowych

W najbliższą sobotę 26 kwietnia 2014r. zapraszamy do Muzeum Energetyki pasjonatów zabytkowych samochodów. Od 13:00 do 14:30 - przed muzeum zaparkują uczestnicy III Mikołowskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, który jest częścią 3 Rajdu Mikołowskiego.
Będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Energetyki z przewodnikiem.
 
Szczegółowe informacje o rajdzie są dostępne na oficjalnej stronie organizatora.