#będęnaindustriadzie

 

Industriada 2015

INDUSTRIADA to jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący dziedzictwo przemysłowe, a drugi pod względem wielkości w Europie w ogóle. To także coroczne święto unikatowego w tej części kontynentu Szlaku Zabytków Techniki, który zrzesza najciekawsze obiekty związane z przemysłowym dziedzictwem regionu.

W organizację ubiegłorocznej INDUSTRIADY włączyło się 530 podmiotów. Festiwal odbywał się w 24 miejscowościach całego województwa i przyciągnął ponad 77.000 osób, które mogły przebierać w 335 przygotowanych na ten dzień wydarzeniach.

Tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 13 czerwca 2015. – Tradycyjnie rezerwujemy dla INDUSTRIADY drugą sobotę czerwca. W tym roku jest to jednak sobota wyjątkowa. 13 czerwca 1854 roku urodził się między innymi Charles Parsons, konstruktor turbiny parowej. Również 13 czerwca przyszedł na świat Jan Szczepanik, autor ponad 50 wynalazków i właściciel kilkuset patentów nazywany „polskim da Vinci”. To znakomita okazja do świętowania dziedzictwa przemysłowego, które podczas VI edycji INDUSTRIADY będzie miało wyjątkową formę – informuje Adam Hajduga, kierownik referatu promocji dziedzictwa industrialnego przy Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego, koordynator INDUSTRIADY.

Tegoroczna INDUSTRIADA została opatrzona motywem przewodnim PRACA. Muzeum Energetyki szykuje na ten dzień wyjątkowe niespodzianki. - O wszystkim będziemy informowali na bieżąco. Program jest w fazie planowania, mamy dużo zaskakujących pomysłów - mówi Prezes PTP Muzeum Energetyki Jolanta Pietryja-Smolorz. Aby samemu się o tym przekonać, zapraszamy 13 czerwca także do Muzeum Energetyki!


Oj, działo się... - Industriada 2014


INDUSTRIADA

Chcesz dotknąć, poczuć i zobaczyć przemysłowe dziedzictwo województwa śląskiego? Tylko w czasie INDUSTRIADY możesz jednego dnia wsiąść w kolejkę wąskotorową, zobaczyć jak wydobywano węgiel, pieczono chleb, drukowano prasę, warzono piwo, przesyłano wodę do kranów... Mało? Przygotuj się na specjalne konkursy, koncerty, happeningi, wystawy, warsztaty, wydarzenia adresowane dla dorosłych i dla dzieci. W sobotę 14 czerwca wybierz INDUSTRIADĘ – Święto Szlaku Zabytków Techniki – poznawaj, eksperymentuj, zwiedzaj, słuchaj, oglądaj, i... baw się dobrze.

Muzeum Energetyki jak co roku bierze udział w tym Święcie i serdecznie zaprasza do zwiedzania oraz wzięcia udziału w organizowanych specjalnie z tej okazji wydarzeniach.